Zespół Placówek Oświatowych w Skarżysku - Kamiennej

"Szkoła przyjazna dla ucznia,

pozwalająca mu odkrywać swoje zainteresowania,

zdolności i odnosić sukcesy"

Galowa Olimpiada

W sobotę, 29 lutego 2020r., w Hali Sportowej Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku – Kamiennej odbyła się Galowa Olimpiada. Organizatorem imprezy był Międzyszkolny Klub Sportowy GALA.

Impreza sportowa była możliwa dzięki uzyskanemu Grantowi finansowemu z Fundacji PZU. W Galowej Olimpiadzie wystąpiły drużyny reprezentujące Szkoły Podstawowe, składające się z dziewczynek, z klas I – V.

Szkoły miały przypisane kraje, wystąpiły pod daną flagą narodową. Wszystkie drużyny uczestniczyły w ceremonii otwarcia zawodów. W pochodzie przy rytmach hymnu narodowego przedstawili na tablicy nazwę kraju oraz flagi, drużyny zaprezentowały się publiczności.

Po oficjalnym otwarciu i części artystycznej drużyny rozpoczęły rywalizację sportową. Szkoły współzawodniczyły w 10 konkurencjach. Każda konkurencja była punktowana.
Po przeprowadzeniu wszystkich konkurencji, wyniki zostały zsumowane i ustalona została ostateczna klasyfikacja.

Nasza drużyna wystartowała w barwach Portugalii. Rywalizowała w składzie: Nadia Zagożdżon, Eliza Perkosz, Lena Tylko, Zofia Zbytek, Amelia Durlik, Natalia Chołojczyk, Bianka Blajerska, Amelia Rożkiewicz, Maja Kępa, Zuzanna Makuch. Dziewczęta wywalczyły V miejsce. W konkurencji „bieg z płotkami” zajęły I miejsce. Najlepszą zawodniczką została Bianka Blajerska.

Zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymali dyplomy, każdy z uczestników oraz opiekunowie drużyn drobne upominki oraz słodycze.

A.A-Ś.
MISTRZOSTWA SKARŻYSKA –KAMIENNEJ W MINI PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

W dniach 27-28 lutego 2020r., w  Zespole Szkół Publicznych nr 1
w Skarżysku - Kamiennej odbyły się Mistrzostwa Skarżyska - Kamiennej w Mini Piłce Siatkowej Szkół Podstawowych Dziewcząt i Chłopców.  

Organizatorem Mistrzostw był Urząd Miasta - Referat Edukacji, koordynatorem turnieju - Dariusz Frydryk.  

W   czwartek 27 lutego odbył się turniej chłopców, wystąpiło pięć zespołów, które zagrały  systemem "każdy z każdym". Do turnieju zgłosiła się: Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 7, Szkoła Podstawowa nr 13 i Szkoła Podstawowa nr 8.

Szkoła Podstawowa nr 2 zagrała w składzie: Igor Suligowski, Igor Kamiński, Adrian Kwaśniewski, Mateusz Nowak, Łukasz Zagajski, Piotr Szymoniak, Miłosz Rot, Jakub Wawrzyn.

Chłopcy po zaciętej rywalizacji zajęli IV miejsce.

28 lutego o Mistrzostwo Skarżyska - Kamiennej zagrały dziewczęta.   Rywalizowało sześć drużyn, które rozpoczęły grę w 2 grupach. W grupie A walczyły szkoły : SP2, SP1, SP13, w grupie B : SP 8 , SP5, SP 7. Z grupy A do półfinału weszły drużyny ze SP 1 i SP 13 natomiast dziewczęta z SP2 zagrały mecz o V miejsce. Zwyciężyły ze Szkołą Podstawową nr 5. 

Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Amelia Karsznia, Maria Rot, Oliwia Suligowska, Ewa Kraska, Wiktoria Mendak, Daria Dzioba, Wiktoria Rusek,  

Dziewczęta uplasowały się na V miejscu

Zwycięskie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy.

A.A-Ś.


Mistrzostwa Skarżyska-Kamiennej w tenisie stołowym   dziewcząt i chłopców -  rocznik 2006 i 2005

W dniach 11 i 12 grudnia 2019r., w hali sportowej Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku - Kamiennej odbyły się Mistrzostwa Skarżyska - Kamiennej Szkół Podstawowych w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców rocznik 2005 i 2006.
Organizatorem Mistrzostw Skarżyska-Kamiennej w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych był Urząd Miasta - Referat Edukacji, sędzią głównym zawodów - Wacław Ziomek, koordynatorem z ramienia organizatora był Dariusz Frydryk.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy VII i VIII.  
Skład drużyny dziewcząt: Oliwia Jarosz, Julia Makuch.
Skład drużyny chłopców: Jakub Ślęzak, Filip Ostoiński.

Dziewczęta rozgrywały turniej w systemie ,, każdy z każdym” natomiast chłopcy zostali podzieleni na dwie grupy. Z każdej grupy dwie drużyny zakwalifikowały do półfinału, a następnie drużyny walczyły o wejście do finału. Turniej przebiegał w zdrowej i sportowej atmosferze. Podczas zawodów można było zaobserwować duże zaangażowanie zawodników-oraz prezentowaną przez nich postawę fair play, co bardzo cieszyło organizatorów.

Wśród dziewcząt najlepszą drużyną okazała się ekipa Szkoły Podstawowej nr 2 - Oliwia Jarosz i Julia Makuch.
W kategorii chłopców również   zwyciężyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 - Jakub Ślęzak i Filip Ostoiński.

Reprezentanci naszej szkoły zostali bezapelacyjnymi Mistrzami Skarżyska - Kamiennej   w Tenisie Stołowym w każdej kategorii: tj. kategoria dziewcząt i chłopców rocznik 2007 i młodsi (Amelia Karsznia, Gabriela Nowak; Miłosz Rot, Ksawery Maziarek); kategoria dziewcząt i chłopców rocznik 2006 i 2005 (Julia Makuch, Oliwia Jarosz; Jakub Ślęzak, Filip Ostoiński).

Gratulujemy Mistrzom i prosimy o więcej ;)

A.A-Ś.


MISTRZOSTWA SKARŻYSKA-KAMIENNEJ   W TENISIE STOŁOWYM CHŁOPCÓW

W środę, 4 grudnia 2019r., w Szkole Podstawowej nr 8 w   Skarżysku - Kamiennej odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Skarżyska - Kamiennej Szkół Podstawowych w kategorii: chłopcy, rocznik 2007 i młodsi.  

Organizatorem Mistrzostw Skarżyska – Kamiennej w Tenisie Stołowym Szkół Podstawowych był Urząd Miasta – Referat Edukacji, sędzią głównym zawodów – Wacław Ziomek, koordynatorem z ramienia organizatora był Dariusz Frydryk.

Wśród chłopców o mistrzostwo Skarżyska – Kamiennej walczyło osiem drużyn: Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Prywatna, Szkoła Podstawowa nr 8, Szkoła Podstawowa nr 13, Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 5, Szkoła Podstawowa nr 7, Szkoła Podstawowa nr 9.  

Naszą szkołę reprezentowali Miłosz Rot i Ksawery Maziarek .

Chłopcy wygrywając wszystkie mecze w grupie A wyszli z pierwszego miejsca do półfinału. Wałczyli zacięcie z ,,ósemką’’ o wejście do finału. Wygrywając - dotarli do ostatniego etapu gry. W decydującym meczu finałowym reprezentanci naszej szkoły pokonują Szkołę Prywatną. Miłosz Rot i Ksawery Maziarek wywalczyli Mistrzostwo Skarżyska – Kamiennej w Tenisie Stołowym.

                                                                                                 Gratulujemy I miejsca!!!

A.A-Ś.MISTRZOSTWA SKARŻYSKA-KAMIENNEJ   W TENISIE STOŁOWYM DZIEWCZĄT

We wtorek 3 grudnia 2019r. , w Szkole Podstawowej nr 2 w Skarżysku - Kamiennej odbyły się Mistrzostwa Skarżyska - Kamiennej Szkół  Podstawowych w Tenisie Stołowym Dziewcząt w kategorii, rocznik 2007 i młodsi.

Organizatorem Mistrzostw Skarżyska-Kamiennej   w Tenisie Stołowym Dziewcząt Szkół Podstawowych był Urząd Miasta - Referat Edukacji, sędzią głównym zawodów - Wacław Ziomek, koordynatorem z ramienia organizatora był Dariusz Frydryk. Naszą szkołę reprezentowały: Gabriela Nowak i Amelia Karsznia .

Wśród dziewcząt, o mistrzostwo Skarżyska - Kamiennej walczyło pięć drużyn: Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 8, Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 5, Szkoła Prywatna.  Turniej był rozgrywany w systemie „każdy z każdym”.


    Reprezentantki naszej szkoły, wygrywając wszystkie sety i mecze z rywalkami, wywalczyły I miejsce.

                                                                     Gratulujemy!!!

A.A-Ś.


SZKOLNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2 IM. ORŁA BIAŁEGO W SKARŻYSKU - KAMIENNEJ

W Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Skarżysku – Kamiennej w miesiącu listopadzie 2019 roku rozegrano Turniej Tenisa Stołowego. W turnieju uczestniczyło 32 uczniów. Turniej rozgrywany był w dwóch kategoriach: dziewczęta, chłopcy.

W każdej kategorii wystartowało po 16 uczestników. Turniej rozgrywany   był systemem "przegrywający odpada"; faza pucharowa rozgrywana według drabinki turniejowej losowanej po zakończeniu fazy pucharowej, która składała się z: 1/8 finału, 1/4 finału, 1/2 finału, meczu o 3. miejsce i finału. Turniej rozegrano w duchu sportowej rywalizacji zgodnie z przepisami Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

WYNIKI RYWALIZACJI:

Kategoria dziewcząt:

I miejsce – Julia Makuch

II miejsce- Oliwia Jarosz

III miejsce- Karolina Wrona

Kategoria chłopców:

I miejsce – Miłosz Rot

II miejsce – Filip Ostoiński

III miejsce – Kasawery Maziarek

                                                    Gratuluję zwycięzcom i życzę dalszych sukcesów!!!

Turniej przygotował:
nauczyciel wychowania fizycznego
Anna Adamska - Ślęzak