Zespół Placówek Oświatowych w Skarżysku - Kamiennej

"Szkoła przyjazna dla ucznia,

pozwalająca mu odkrywać swoje zainteresowania,

zdolności i odnosić sukcesy"

"Dzień Otwarty" w przedszkolu

        W dniu 13 czerwca 2019r. w naszym przedszkolu odbył się DZIEŃ OTWARTY pod hasłem „Z TRÓJECZKĄ NA ŁĄCE I W LESIE”. W tym czasie przyszłe przedszkolaki wraz ze swoimi rodzicami miały możliwość zobaczyć z bliska, jak wygląda nasze przedszkole.

         Dzieci mogły przeżywać wspólne zabawy ruchowe z rówieśnikami na świeżym powietrzu, mogły pokazać swój talent plastyczny lub potańczyć ze starszymi kolegami i koleżankami. Wszystko to zostało przygotowane przez panie wychowawczynie z poszczególnych grup wiekowych.

         Było nam bardzo miło gościć wszystkie dzieci oraz rodziców. Mamy również nadzieję, że miłe wspomnienia wesołych zabaw, pozostaną w ich pamięci do września, gdy wrócą do nas jako przedszkolaki.
Przedszkolaki z wizytą u strażaków

Dzieci z grupy II, 6 czerwca 2019r. wybrały się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku – Kamiennej. W siedzibie straży dzieci zostały przywitane przez wszystkich pełniących dyżur strażaków. Na początku strażacy zaprezentowali pomieszczenie Powiatowego Stanowiska Kierowania, w którym dyżurny przyjmuje zgłoszenia na telefon alarmowy 998 i dysponuje jednostki straży pożarnej do działań. Następnie obejrzały sale do szkoleń i inne ciekawe pomieszczenia w komendzie. Dzieci miały również możliwość zobaczenia między innymi: sprzętu i wyposażenia samochodu gaśniczego oraz ratownictwa technicznego, pokazów wspinania po drabinie hakowej na trzecie piętro wspinalni, która jest konkurencją sportu pożarniczego. Wielką atrakcją  dla dzieci była możliwość przymierzania elementów stroju strażaków, wejście do wozów strażackich  oraz próba „gaszenia” fikcyjnego pożaru. Jak zwykle największą atrakcją była możliwość zobaczenia jak strażacy podczas alarmu zjeżdżają po ześlizgu i wyjeżdżają do akcji.

Dzięki tej wizycie dzieci dowiedziały się na czym polega praca strażaka,  jakim sprzętem posługują się strażacy, jak zachować się w czasie pożaru oraz wzbogaciły swoją   wiedzę   na temat bezpiecznego zachowania się w domu   i w przedszkolu a także jaki jest numer alarmowy. Na koniec przedszkolaki podziękowały i wręczyły gospodarzom  własnoręcznie wykonany rysunek wozu strażackiego.Wycieczka do Kielc i Chęcin

W piątek, 31 maja 2019r. dzieci z grupy II (średniaki) wybrały się na wycieczkę do Kielc i Chęcin.

Punktualnie o godz. 745 w dobrych humorach wyruszyliśmy w drogę. Podróż minęła bardzo szybko. Kielce powitały nas piękną, słoneczną pogodą.   Pierwszym punktem naszej wycieczki była wizyta w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś”. Przedszkolaki z niezwykłym zainteresowaniem obejrzały przedstawienie pt. „Pięciu Nieudanych”. Wizyta w  teatrze wzbudziła wiele pozytywnych emocji w dzieciach, o czym świadczyły ich uśmiechy i komentarze po zakończonym przedstawieniu. Następnie poszliśmy do „Manufaktury słodyczy”. W trakcie warsztatów miłe panie pokazały i objaśniły nam niezmieniony od wieków ręczny sposób tworzenia wyrobów z karmelu. Na zakończenie wszystkie dzieci zrobiły swojego własnego lizaka.

Warsztaty te to wspaniałe połączenie nauki i zabawy. Ostatnim punktem naszej wycieczki był piknik obok Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu Chęcińskim. Tam czekała nas miła niespodzianka, ponieważ obok Centrum Nauki trwał festyn z okazji Dnia Dziecka. Przedszkolaki spotkały   się z policjantami, obserwowały pokaz tresury psa policyjnego, obejrzały pokaz pierwszej pomocy, sprawdziły swoją sprawność fizyczną na torze przeszkód przygotowanym przez zawodniczki Akademii Piłki Ręcznej z Kielc. Dzieci świetnie też bawiły się na placu zabaw. Kanapki zjedzone na świeżym powietrzu również smakowały znakomicie. Po dniu pełnym wrażeń, troszeczkę zmęczeni, ale z radością   na twarzach   wróciliśmy do domu.