Zespół Placówek Oświatowych w Skarżysku - Kamiennej

"Szkoła przyjazna dla ucznia,

pozwalająca mu odkrywać swoje zainteresowania,

zdolności i odnosić sukcesy"

Ubezpieczenie uczniów

Dla zainteresowanych - polisa ubezpieczeniowa uczniów

Zimowisko

Szanowni Rodzice !
Informujemy, że w SP2, w dniach 27 stycznia - 07 luty 2020r. będzie organizowane zimowisko.
Prosimy o dokonywanie zapisów w sekretariacie szkoły do dnia 20 stycznia 2020r.


Wyniki konkursu na świąteczny wystrój sali lekcyjnej

Uczniowie młodsi:

I miejsce – klasa 2 (sala 19);

II miejsce – klasa 3 (sala 21);

III miejsce – klasa 1 (sala 20);

Uczniowie starsi:

I miejsce – sala 22 przygotowana wspólnymi siłami przez klasę 5A i 8;

II miejsce – sala 25 przygotowana przez klasę 7;

III miejsce – sala 23 (klasa 5B) i sala 24 (klasa 6);

Wyróżnienie – klasa 4 (sala 26)Nasza szkoła przystąpiła do akcji „BohaterON w Twojej szkole”


„BohaterON w Twojej Szkole” to część ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej BohaterON – włącz historię!   W ramach trzech edycji akcji Polacy z kraju i zagranicy  wysłali do Powstańców Warszawskich ponad pół miliona kartek i listów.

Celem kampanii jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, edukacja społeczeństwa,  a także promocja postaw patriotycznych i popularyzowanie historii Polski XX wieku.
Zachęcamy wszystkich   uczniów do   wykonania okolicznościowej kartki,   laurki bądź   napisania listu w terminie do 28.10.2019r.

Wszelkich informacji na temat akcji  udziela Elżbieta Herman.

Dokładny regulamin dostępny jest : https://bohateron.pl/edukacja/wysylka-kartek-w-szkole/ .


Nakręcamy się na pomaganie

Przez cały rok szkolny 2019/2020 zbieramy nakrętki dla Kai i Kacpra chorych na   SMA - rdzeniowy zanik mięśni.

Na korytarzach stoją specjalnie przygotowane pudełka, do których wrzucamy nakrętki od butelek. To nic nas nie kosztuje, a pieniądze ze sprzedaży nakrętek będą przeznaczone na rehabilitację rodzeństwa.

Worki uzbierane w ubiegłym roku szkolnym już trafiły   do Kai i Kacpra.
Zachęcamy do zbierania nakrętek w szkole, w domach, może zachęcicie też swoich Rodziców i Dziadków, a może i sąsiadów? Liczymy na Wasze dobre serce. Nakrętka – niby tak niewiele a całe tony nakrętek to kolejne godziny rehabilitacji rodzeństwa.

Bądź razem z nami, zbieraj nakrętki!!!


CODE WEEK 2019

5 PAŹDZIERNIKA rusza tegoroczna edycja akcji CODE WEEK, czyli „Tydzień kodowania”. Oczywiście wchodzimy w ten interes ;)

Żeby było dowcipniej, „Tydzień Kodowania” trwa dwa tygodnie ;) Akcja zaczyna się 5 października i trwa do 20 października. Przebieg wydarzenia może być bardzo różny – organizator wybiera którąś z   wielu aktywności związanych z kodowaniem, algorytmiką, grafiką cyfrową, projektowaniem stron www itp. Adresatami mogą być uczniowie szkół, ale także inne grupy zainteresowanych.

W naszej szkole działamy od poniedziałku (7.X.) do piątku (18.X.) – oczywiście z wyłączeniem sobót, niedziel i wtorków (to czas na „zadania domowe” ;). Uczniowie klas V – VIII będą zmuszeni (czy chcą, czy nie) do podjęcia próby ogarnięcia zawiłości algorytmiki, zmierzenia się z trudami przełożenia „języka ludzkiego” na instrukcje języka LOGO i tym samym sprawdzenia, czy mają zadatki na informatyka, czy może raczej powinni uderzyć w kierunku wiedzy humanistycznej.

Spoko – damy radę (jakoś…). Wystarczy coś do notowania, dobre chęci, ciut wyobraźni i – niestety – gorsza wiadomość – ciut, ciut rachunków i geometrii (np. warto wiedzieć ile boków, kątów i wierzchołków ma kwadrat, czym się różni od prostokąta (to jest podchwytliwe)   i ile stopni ma trójkąt czy okrąg).

Zapraszam !

P.S. Z powodu planowanej na 7.X. wycieczki, start Code Week opóźni się do 9.X., czyli do środy.

S. Kubasiewicz