Zespół Placówek Oświatowych w Skarżysku - Kamiennej

"Szkoła przyjazna dla ucznia,

pozwalająca mu odkrywać swoje zainteresowania,

zdolności i odnosić sukcesy"

Wiosna, cieplejszy wieje wiatr ...

Wraz z nadejściem wiosny, w świetlicy szkolnej został przygotowany mini ogródek. Uczniowie klas 1 – 3   zasiali rzodkiewkę, szczypiorek, owies i żyto. Teraz codziennie będą prowadzić obserwacje przyrodnicze i dbać o swą hodowlę roślin.
Natomiast pierwszy dzień wiosny, 21 marca, upłynął pod hasłem „Fryzjerskie inspiracje wiosną”. Do konkursu zgłosili się uczniowie klas młodszych i starszych, którzy przygotowali na tę   okoliczność akcesoria fryzjerskie potrzebne przy tworzeniu fryzur. Komisja oceniła prace uczniów pod kątem kreatywności, zgodności z tematem i ogólnego wyrazu estetycznego. Zwycięzcami zostały duety:

- Anna Banaś i Julianna Latos,
- Maria Bilska i Joanna Zajączkowska,
- Wiktoria Kaśniewska i Zuzanna Makuch.

Uczennice otrzymały drobne nagrody rzeczowe zakupione przez wychowawców świetlicy. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę. Kolejna edycja konkursu fryzjerskiego za rok!!!

E. Herman
Podróż przez Azję

W tygodniu azjatyckim uczniowie poznali różne kraje tego kontynentu – kolorowali flagi, oglądali tematyczne albumy, śpiewali piosenkę o gongu, degustowali chińską herbatę i ryż. Dziewczynki przygotowały dla siebie wachlarze i czesały się w japoński kok
z pałeczkami. Każdy spróbował swoich sił w pisaniu znaków chińskich, które ozdobiły naszą gablotkę. Obok nich pojawiły się też wycinanki – smoki. Uczniowie klasy czwartej – Wiktoria Kaśniewska i Filip Borowiec zaprezentowali stroje używane podczas treningu wschodnich sztuk walki. Podsumowaniem naszej „podróży”   był quiz w grupach.

E. Herman


M jak Muminki

Dzieci w świetlicy szkolnej od 04.02. do 08.02. 2019 r. z wielkim zaangażowaniem   uczestniczyły w zajęciach   pod hasłem „M jak Muminki’’. Wśród wielu propozycji realizowaliśmy   tematy   muzyczne z nauką   tytułowych piosenek i   tańca, plastyczne  -   rysowaliśmy   ulubione   postacie, wykonaliśmy   też tematyczną dekorację w sali i na korytarzu. Podczas   oglądania wybranych   fragmentów   filmu przeżywaliśmy historie sympatycznych bohaterów.   Natomiast   na zajęciach kulinarnych   przygotowaliśmy   „muminkowy” deser z musem jabłkowym.   Finałem było   spotkanie integracyjne dla uczniów klas I-III połączone   z   konkursem wiedzy „Muminkowy świat” i   zaproszeniem gościa   honorowego - p.Renaty Wrześniewskiej,   bibliotekarza   szkolnego, która pięknie przeczytała opowiadanie pt. „Zima u Muminków”. Wspólna zabawa i miło spędzony czas w świetlicy na długo pozostanie w naszej pamięci.  


  A oto wyniki konkursu:
I miejsce – Pola Cieślak
II miejsce ex aequo – Elżbieta Połeć, Marcin Kukla
III miejsce – Piotr Dulęba.  

Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

  1 lutego 2019r. wychowawcy świetlicy   zorganizowali Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek.  Jury w składzie: p. Justyna Klimaszewska –Malik – przewodnicząca, p. Renata Wrześniewska i p. Katarzyna Dulęba oceniło występy solowe i zespołowe,   biorąc pod uwagę czystość intonacji, poprawną dykcję i ogólne wrażenie artystyczne wszystkich uczestników. Oto wyniki konkursu:

kategoria przedszkole, grupa najstarsza:
I miejsce
– duet Zuzanna Rutka   i Maja Wilczyńska
wyróżnienie – tercet: Maja Bernat, Nadia Zagozdżon, Julia Owczarczak, Lena Tylko, Krystian Ludew – gra
                          na dzwonkach

  kategoria klasy I – III
I miejsce
        – Zofia Zbytek, kl.1a
II miejsce       – ex eaquo Maria Obara, kl.1a i   Natalia Chołojczyk, kl.3a
III miejsce      – ex eaquo Maria Bilska, kl.2a i Maja Durlik, kl.2a

kategoria klasy IV – VI
I miejsce            Maria Syposz,kl.6a
II miejsce       – duet Oliwia Biesaga i Amelia Durlik, kl.6a
III miejsce      – Julia Kupiec, kl.4b

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy dalszych sukcesów. 

                                                                              


                                                                                      Elżbieta Herma

Laureaci Szkolnego Konkursu Piosenki Patriotycznej

     30 listopada 2018r. odbył się Szkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej, zorganizowany przez wychowawców świetlicy. Jury konkursowe w składzie: Joanna Stefańska, Renata Wrześniewska, Karolina Stachowicz i Elżbieta Herman   wyłoniło następujących zwycięzców:

w kategorii   klas I - III
I miejsce     - Maria Obara, kl.Ia
II miejsce    - Lena Majcher, kl.Ia
III miejsce duet – Maria Bilska i Maja Durlik, kl.IIa

w kategorii klas   IV - VIII
I miejsce      – Maria Syposz, kl.VIa
II miejsce     – Julia Nowocień, kl.VIIa
III miejsce    – Julia Kupiec, kl.IVa
wyróżnienie   – Oliwia Suligowska, kl.Va

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu !!!

E. Herman